Recenze rukavic Vallerret Tinden

Spolehlivost, skvělé zpracování a komfort během fotografování. To jsou hlavní přednosti těchto fotografických rukavic.
Pojďme se na ně podívat trochu zblízka!

Fotografické rukavice?

Ano, opravdu jsem použil pojem fotografické rukavice. Hned Vám povím proč. Norská společnost Vallerret se totiž odlišuje od všech ostatních výrobců rukavic. Již od roku 2015 vyrábějí rukavice navržené speciálně pro fotografy. V jejich sortimentu najdeme širokou škálu produktů. Od rukavic určených spíše do města až po rukavice, které Vás zahřejí ve velmi nehostinných podmínkách.

Tinden

Jelikož se velmi často pohybuji v horských oblastech, potřeboval jsem rukavice, na které se budu moci spolehnout i ve velmi chladných a větrných dnech. Volba padla celkem rychle na Tindeny. Tinden v norštině znamená vrchol nebo horu. Už z toho vyplývá, že by tyto rukavice měly být určeny hlavně do hor. Už to bude přesně rok co tyto rukavice používám a rád se s vámi podělím o moje zkušenosti z terénu.

Zpracování

Čtyři vrstvy ochrany a komfortu přináší Primaloft, kozí kůže, voděodolný polyesterový kepr a vnitřní 100% merino vlna. Grip v oblasti dlaní s grafikou norských hor poskytuje dostatečně pevné uchopení nejen Vašeho fotoaparátu. Konečně mi jde otevřít i termoska bez nutnosti sundávání rukavic. Nutno podotknout že na výběr máte z několika různých velikostí. Mně osobně nejvíce sedí velikost XL.  Zpracování je opravdu precizní a nemám zde co vytknout. Během roku používání jsem „Tindeny“ nosil v teplotách mezi +5 °C až -15 °C. I při -15 °C se dalo docela pohodlně fotografovat, dokud nezačal foukat velmi silný vítr. Rukavice mě tedy udržely v teple i během nejmrazivějších dnů na Šumavě.

Flip-Tech systém

To co z těchto rukavic a obecně ze společnosti Vallerret dělá opravdu unikát je tzv. Flip-Tech systém. Obě rukavice totiž nabízí možnost „odklopení“ části palce a ukazováku. To využijete hlavně během obsluhy Vašeho fotoaparátu. Díky této funkci už nemusíte vlastně rukavice během fotografování vůbec sundávat. Díky bohu. Určitě si dokážete představit, jak těžké je si zahřát prsty, když jste kvůli jedné fotce museli rukavice úplně sundat a čekat na ty správné podmínky. Na rukavicích jsou navíc ještě magnety, takže Vám odklopená část nikde nevisí a nepřekáží. Je pravda, že když člověk chvátá, ne vždy se magnety spojí a tak je třeba občas vynaložit trochu síly. I tak mi ale odklopená část rukavice nikdy nijak extra nepřekážela.

Navrženy do posledního detailu

Pro detailisty rukavice nabízí ještě menší úložnou kapsičku se zipem, kam si jednoduše můžete schovat například SD kartu nebo hadřík na utření objektivu. Dále zde ještě najdeme karabinový klip na připevnění rukavic například k bundě nebo batohu.

Shrnutí

Musím říci, že Tindeny i po roce užívání patří k mojí nejoblíbenější zimní výbavě a fotografování s nimi je jedna velká paráda. Pokaždé když jdu na kopec, nesmí tyto rukavice chybět v mém batohu. Díky vnitřku z merino vlny jsou velmi příjemné i při delším nošení. Během mého užívání jsem se nesetkal s ničím, co by mi na těchto rukavicích mělo vadit. Možná Vás na první pohled překvapí, že jsou Tindeny trošku robustní, ale jde přece o rukavice do hor a ne do města. Někoho možná překvapí vyšší cena, ale ta je vykoupena prvotřídním zpracováním, konceptem a extrémní spolehlivostí v mrazivých podmínkách. Otázka tedy zní: Budu nadále používat tyto rukavice? Určitě ano! I po ročním intenzivním užívání na sobě nenesou skoro žádné známky opotřebení. To je hlavně tím, že se nešetřilo s kvalitním materiálem a za mě jde opravdu o nejpovedenější rukavice, jaké jsem kdy na ruce měl.

A kde si můžete rukavice pořídit?

Přímo na stránkách Vallerret: https://photographygloves.com/

V České republice pak na FotoŠkoda: https://www.fotoskoda.cz/vallerret-tinden-xl-fotograficke-rukavice/

Leave a comment